Gjinovci: Çfarë mjerimi, ni popull i tanë u gëzu për ni vizitë – madje edhe opozita

Analisti i politikës dhe njohës i po këtyre zhvillimeve, Rron Gjinovci ka thënë disa fjalë për vizitën e presidentes, Vjosa Osmani dhe kryeministrit, Albin Kurti në Shtetet e Bashkuara të Amerikës [SHBA].

Gjinovci e ka vlerësuar si mjerim gëzimin e qytetarëve për vizitën e tyre.

Bile, ai është çuditur pse është gëzuar edhe opozita.

“Çfarë mjerimi, ni popull i tanë u gëzu për ni vizitë. Madje edhe opozita”, ka shkruar ai në profilin e tij në Facebook.

Ndryshe, Osmani e Kurti në Amerikë u takuan me Sekretarin amerikan të Shtetit, Antony Bliniken.

Nënshkrim i marrëveshjes me MCC për energjinë, u bë sebep për udhëtimin e tyre për në SHBA.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *