Situata në Kosovë, vjen paralajmërimi i BUJSHËM i Stresit: 20 mijë veta jemi gati të sakrifikojmë jetët

Reperi i njohur shqiptar, Stresi, ka reaguar pas tensioneve të krijuara mes forcave serbe dhe atyre kosovare në veri të Kosovës.

Përmes një shkrimi në InstaStory, ai thotë se çdo njeri që e do Kosovën duhet të jetë në mbështetje të popullit të tyre.

Sakaq, Stresi bën thirrje që çdokush të sakrifikojë jetën për të mbrojtur çdo pëllëmbë tokë të Kosovës.

Postimi i plotë i Stresit:

“Të dashur bashkombas kudo ku jeni në botë.

Kërcënimi serb po bëhet për popullin shqiptar të Kosovës. Çdo njeri që e do këtë komb duhet të jetë në mbështetje të vëllezërve tanë se jemi të një gjaku.

Unë në këto momente që po ju shkruaj jemi gati 20 mijë veta nga mosha 18 – 35 vjeç të sakrifikojmë jetën tonë për të mbrojtur çdo pëllëmbë tokë të Kosovës.

Kosova në rrezik. Kombi në këmbë”.

Published
Categorized as Lajme

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *