TENSlONET në Kosovë, Kreshnik Spahiu del DIREKT me deklaratën e fortë

Ish-kreu i Aleancës Kuq e Zi, Kreshnik Spahiu ka reaguar për tens ionet mes Kosovës dhe Serbisë.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Spahiu shkruan se Shqipëria dhe Kosova nuk fitojnë asnjë luf të me Serbinë duke treguar muskujt e rraskapitur, por duke ruajtur përjetësisht vëllazërinë me SHBA-në.

“Shqipëria dhe Kosova nuk fiton asnjë luf të me Serbinë duke i treguar muskujt e raskapitur, por duke ruajtuar përjetësisht dhe me vendosmëri vëllazërinë me SHBA.

Çdo lëkundje e ketyre mardhëneive, afron rrezikun Serbo-Rus të cilin ne nuk e përballojmë dot edhe sikur Gjergj Kastrioti të ringjallej nga varri me shpatën e tij 2 metra.Të bësh paqe dhe aleatë është më vështirë se me bë luf të.

Nga e para fiton i forti, nga e dyta fitojnë të gjithë. SHBA është anti-pl umb për Shqipëri-Kosovë.

Prandaj çdo anti-amerikan është ar mik i kombit shqiptar”, shkruan Kreshnik Spahiu.

Published
Categorized as Lajme

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *