7-vjeçarja u godit nga skafi, Arbana Osmani mes Iotësh i ka vetëm dy fjalë

Ngjarja fatale që ndodhi në Himarë, ku një vajzë 7 vjeçe humbi jetën pasi u godit nga skafi i drejtues nga Arjan Tase, ka lemeritur mbarë opinionin publik.

Të shumtë kanë qenë personazhet e njohur që kanë reaguar lidhur me këtë ngjarje. Më herët, Klea Huta i bëri thirrje shtetit që të marrë masa.

Ndërkohë pak minuta më parë, moderatorja Arbana Osmani ka shkruar në Instastory: “Shqipëria që nuk dua”, shoqëruar me ‘emoin’ e një zemre të thyer.

Kujtojmë që pushues të shumtë kanë filmuar pamjet pak sekonda nga ngjarja tragjike, ndërsa i afrohen skafistit Arjan Tase, duke i kërkuar llogari për atë që kishte bërë.

Mes të tjerash në këtë video pushuesit dëgjohen të thonë se drejtuesi i mjetit një ish-efektiv policie ka kanosur dhe familjarët e vajzës së mitur.

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë, Gledis Nano, e ka shkarkuar direkt Arjan Tasen, punojës policie, që mbante detyrën shef.

Published
Categorized as Lajme

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *