TENSlONET Kosovë-Serbi, kreu i NATO-s bën direkt lëvizjen URGJENTE

Pas tensioneve në veri të Kosovës me Serbinë për çështjen e reciprocitetit për targat, kreu i NATO-s Jens Stoltenberg, ka telefonuar kryeministrin e Albin Kurti.

Stoltenberg ka bërë thirrje që të gjithë palët të ruajnë qetësinë dhe të shmangen veprimet e njëanshme.

‘Fola me Albin Kurtin për tensionet e fundit në Kosovë rëndësinë e vazhdueshme të misionit të NATO-s dhe KFOR.

Të gjitha palët duhet të ruajnë qetësinë, të shmangin veprimet e njëanshme dhe të mbështesin dialogun e ndërmjetësuar nga BE.

Mbetem në kontakt të ngushtë me Prishtinën dhe Beogradin.’- shkruan Stoltenberg.

Published
Categorized as Lajme

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *