Familja e Niko Peleshit në zi, vajza e tij Aleksia jep lajmin e trishtë

Aleksia, vajza e ministrit Niko Peleshit ka ndarë një lajm të hidhur për familjen e saj. Mes dhimbjes ajo shkruan se gjyshi i saj i shtrenjtë ka ndërruar jetë.

Postimi i Aleksia Peleshit

Na copetove shpirtin o gjysh! Sa e larget me dukej kjo dite! Gjithmone kam menduar se ti do jetoje te njihje femijet e mi, por Zoti te deshi heret prane vetes.

Fjala e fundit qe te thashe ishte “do vij prape neser”. Por une nuk erdha dhe ndoshta ti nuk me prisje dot me. Sa pak te kam pare ne vitet e fundit e tani s’te shoh dot me! Sa pak kemi biseduar e tani s’te degjoj dot me! Me fal gjysh, qe teksa rritesha s’te kam perqafuar sa duhet. Sikur te mundja te ktheja kohen mbrapa, te takoja edhe nje here ate gjyshin plot energji, kurajo e kokefortesi…

U prehsh ne paqe gjyshi, te ndritte shpirti! Do me mungosh gjithe jeten.

Published
Categorized as Lajme

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *