Kreu i NATO-s ia bën të qartë Vuçiçit: Të gatshëm të ndërhyjmë nëse RREZlK0HET stabiliteti

Shefi i NATO-s, Jens Stoltenberg, ditën e sotme ka zhvilluar një bisedë telefonike me presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiç.

Në fokus të bisedës kanë qenë ngjarjet e fundit të ndodhura në veri të Kosovës.

Përmes një postimi në “Twitter”, numri një i NATO-s, ka treguar se ia ka bërë të qartë Vuçiçit se se nëse do të cënohet stabiliteti i Kosovës, forcat Euroatlantike janë të gatshme të ndërhyjnë.

Fola me Presidentin e Serbisë Aleksandër Vuçiç për ten si onet në veri të Kosovës. Të gjitha palët duhet të angazhohen në mënyrë konstruktive në dialogun e ndërmjetësuar nga BE-ja dhe të zgjidhin dallimet përmes diplomacisë. NATO_KFOR qëndron i gatshëm të ndërhyjë nëse rre zik ohet stabiliteti”, shkruan ai.

Published
Categorized as Lajme

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *