Të afërmit e Arjan Tases: Është me zemër të madhe e të pastër, ja ç’donte të bënte (FOTO)

JOQ Albania ka komunikuar me të afërm të policit Arjan Tase, autorit të ngjarjes së djeshme të ndodhur në Potam, ku humbi jetën 7-vjecarja që u godit nga skafi i drejtuar nga personi në fjalë.

Të afërmit e Arjanit bëjnë lutje publikisht për shqiptarët që të mos përhapet më gjuhë-urrejtje në rrjet në lidhje me të, pasi nga dje është kthyer si të thuash personi më i urryer, të paktën në rrjetet sociale.

Ata shprehen se Tase është shpallur i pafajshëm me vendim të formës së prerë nga gjykata pasi u akuzua për lëndë narkotike gjatë kohës që ka qenë në krye të komisariatit të Himarës.

Ndër të tjera familjarët e tij shprehen se është njeri me zemër të madhe e të bardhë dhe se ngjarja ishte aks identale. Tase kishte marrë skafin për të nxjerrë shëtitje prindërit që i kishin ardhur nga jashtë.

Një i afërmi i tij shkruan se Tase doli për t’u bërë xhiro me skaf prindërve që i kishin ardhur nga SHBA. Ai e përshkruan ngjarjen aksidentale pasi Tase njihet si një njeri me zemër të madhe e të pastër.

Ndër të tjera i afërmi i tij deklaron se përsa i përket akuzave për narkotikë, është shpallur i pafajshëm me vendim të formës së prerë.

Published
Categorized as Lajme

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *