Tjetër dëshmi e rëndë për ngjarjen në Himarë: Pashë GODlTJEN nga skafi, babai i vajzës…

Të tjera dëshmi tro ndi tëse kane dalë nga dosja hetimore për vrasjen e 7-vjeçares Jonada Avdia ne plazhin e Potamit ne Himare.

Një pushuese shprehet tejet e shqetësuar për praninë e skafit para se të ndodhte v ra sja e vajzës së mitur.

Shtetasja me iniciale S.M. tregon se bashkëshorti i kishte thënë të lajmëronte policinë për ta larguar skafin, por sapo kishte dalë nga uji ka ndodhur dhe ngjarja tragjike.

“Rreth orës 14:00 isha në det bashkë me bashkëshortin dhe po dilnin nga uji. Pamë se pas nesh ndodhej një skaf që po rrotullohej dhe gjendej në afërsi të bregut.

Bashkëshorti më kërkoi që të lajmëroja policinë për të larguar skafin dhe ndërkohë që do dilja nga uji, dëgjova njerëzit që po bërtisnin.

Kur ktheva kokën pash skafin e ngritur në mënyrë vertikale dhe pastaj situata doli nga kontrolli.

Më pas pash go ditjen që i ndodhi vajzës së vogël nga skafi dhe babai i vajzës bërtiste që të ndalonte”, ka thënë dëshmitarja e ngjarjes së rëndë në Himarë, ku 7-vjeçarja Jonada Avdia u v r a nga skafi që drejtohej nga polici Arian Tase, raporton News24.

Published
Categorized as Lajme

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *