E FRlKSHME/ Merr flakë në ecje autobusi në Durrës, dyshohet për…

Një autobus i linjës Durrës-Portoromano ka marrë flakë në ecje ditën e sotme dhe është shkrumbuar totalisht. Sipas informacioneve paraprake, mësohet se fatmirësisht nuk ka asnjë të lënduar nga zjarri.

Autobusi ka qenë në ecje e sipër dhe ka nisur të nxjerrë tym në pjesën e përparme. Shoferi e ka ndaluar dhe kanë dalë edhe pasagjerët. Mendohet të ketë qenë defekt në sistemin elektrik dhe me pas ka marrë flakë dhe rezerva e karburantit.

Published
Categorized as Lajme

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *