I FUNDIT/ Ndihen lëkundje tërmeti, ja magnituda dhe epiqendra

Një tërmet me magnitudë 4.2 ka ndodhur mëngjesin e së dielës në orën 11:02 afër Kastellorizos, sipas Institutit Gjeodinamik.

Konkretisht, sipas Institutit Gjeodinamik të Observatorit Kombëtar të Athinës, tërmeti ka ndodhur në orën 11:02, me epiqendrën e vendosur 15 kilometra lindje-juglindje të Kastellorizos.

Gjithashtu, bazuar në vlerësimin automatik të lartpërmendur, thellësia fokale e dridhjeve sizmike u vlerësua të jetë vetëm 10 kilometra.

Published
Categorized as Lajme

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *