Çudit këngëtarja shqiptare, heq dorë nga muzika popullore: Të lë bashkëshortin apo…

Një nga ikonat e muzikës popullore shqiptare Merita Halili prej vitesh jeton në Amerikë.

Herën e fundit kur ka ardhur në Kosovë, këngëtarja ka qenë e ftuar në emisionin e Xheraldina Vulës në Prishtinë dhe me shaka ka lënë të kuptohet se ndoshta shumë shpejt do ta shohim duke kënduar në zhanrin e hip-hopit.

“Raifi m’u ka tek që të fillojmë të këndojmë R&B ose Hip-Hop se po thotë që nuk po dëgjon më askush populloren. Nuk e di çfarë të bëj. Ta lë krejt muzikën apo Raifin”, tha Merita Halili.

Të pyetur nëse vërtet e kanë menduar të ndryshojnë zhanër muzikor, përgjigja e Meritës ishte e prerë:“Asnjëherë” .Kurse përgjigja e bashkëshortit të saj Raifit ishte “Si dihet”.

Published
Categorized as Lajme

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *