Futbolli në zi, ndahet nga jeta ish-presidenti i klubit legjendar (Emri+Foto)

Willi Otto Hoffman, i njohur si “Willi Shampanja”, ka humbur jetën në moshën 92-vjeçare.

Ai ka qenë pjesë e Bayern Munich në disa pozicione dhe për 6 vite, 1979-1985 ishte president i klubit.

Hoffman u bë pjesë e Bayern që në vitin 1958, pasi la futbollin për shkak dëmtimi.

Deri në vitin 2002 ai ka qenë pjesë e bavarezëve, si anëtar i bordit administrativ.

Published
Categorized as Lajme

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *