Artisti i njohur gjendet i pajetë në banesën e tij, detajet e rënda (EMRI+FOTO)

Kitaristi i njohu kanadez, Gord Lewis është gjetur i vd ek ur në moshën 65-vjeçare në shtëpinë e tij në Ontarios. Sipas policisë, ai dyshohet se është vr a rë nga djali i tij.

I biri i artistit, 41-vjeç, Jonathan Lewis, është arr estu ar dhe ak uz uar për vr as je të shkallës së dytë, ndërsa Departamenti i Policisë vazhdon ta hetojë rastin.

Trupi i të ndjerit ishte gjetur i de kompe nsuar në fundjavë. Në një konferencë për shtyp autoritetet kanë zbuluar se nuk janë në kërkim të të dyshuarve të tjerë.

Lewis ka qenë bashkëthemelues i grupit ‘punk rock’, “Teenage Head”, ndërsa lajmin për vd ekj en e tij e ka konfirmuar edhe ba ndi përmes një postimi në rrjetet sociale.

Kitaristi e themeloi grupin “Teenage Head” në vitin 1975 së bashku me vokalistin dhe bateristin, Frankie Venom dhe këngëtarin Dave Desroches.

Grupi performoi në gjithë Kanadanë para se të fitonte famë globale. “Let’s Shake” dhe “Some Kinda Fun”, janë hitet më të mëdha të tyre.

Published
Categorized as Lajme

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *