Makina përfundon në Lanë, shoferi shtang policinë me lëvizjen që bëri pas ngjarjes

Një aks id ent automobilistik është regjistruar këtë të shtunë në Tiranë.

Policia njofton se një shtetas ende i paidentifikuar dyshohet se duke drejtuar mjetin, ka humbur kontrollin mbi drejtimin e tij, për pasojë mjeti ka dalë nga rruga dhe ka rënë në lumin e Lanës.

Ngjarja ka ndodhur në orët e para të mëngjesit, në afërsi të Brrylit. Pas ak siden tit, drejtuesi i mjetit është larguar nga vendi i ngjarjes.

Grupi hetimor po vijon punën për identifikimin dhe kapjen e tij dhe sqarimin e rrethanave të ngjarjes. Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme procedurale” njofton policia. Kujtojmë se pak kohë më parë përfundoi dhe një autobuz i unazës në Lanë.

Sa herë që bie shi dhe është terren i rrëshqitshëm, shto këtu mungesën e vëmendjes së shoferëve, po ndodhin shpesh inc idente të tilla, për fat të mirë pa dë me në njerëz.

Ngjarje të tilla janë bërë të shumta vitin e fundit në Tiranë, por ajo që e bën më të pazakontë këtë histri është “zhdukja” e shoferit nga vendi i ngjarjes.

Gjithsesi punë rësh do jetë identifikimi i tij nga ana e policisë, që më pas do t’i nënshtrohet procedurave sipas ligjit për ngjarje të tilla.

Published
Categorized as Lajme

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *