‘Tërmet politik’! Deklarata E BUJSHME: Në shtator Berisha rrëzon PS dhe qeverinë e Ramës

Analisti Lorenc Vangjeli, ka folur mbremjen e djeshme ne nje emision televiziv, lidhur me situaten politike ne Shqiperi dhe levizjen e Sali Berishes.

Vangjeli tha se Berisha ne shtator, do te beje nje “levizje surprize” qe do ti lere te gjithe “pa tekst”. Dhe qe do jete fillimi i fundit te PS dhe Edi Ramës.

Por Vangjeli nuk shpjegoi konkretisht per çfare behet fjale. Por la te kuptohet qe Berisha gati nje dosje me nje skandal qe do trondisë të gjithë vendin.

“Mendoj se Berisha, do te beje nje levizje surprize ne shtator. Kam degjuar zera qe Berisha ka nje as nen menge, nje informacion qe pres tme konfirmohet 100%.

Ne shtator pritet zbritja ne fushe e dikujt tjeter. Per kohezionin e opozites qe vjen edhe Meta. Berisha dhe Meta do bejne nje aleance aq te fuqishme sa askush nuk do rezistoje.

Mund te kemi nje levizje spektakolare te Berishes, qe do ti lere te gjithe pa fjale dhe tekst, perfshire edhe Edi Ramen”, tha Vangjeli. Madje PS do rrezikoje percarjen sepse Ramen do e sulmojne eshe nga brenda PS.

Tani te presim shtatorin dhe te shohim se çfare na ka rezervuar Doktori. Dihet qe gjithmone doktorri eshte i pa lexueshem dhe ka gjithmone nje hap para te gjitheve.

Shtatori do jet nje vjeshte shum me e nxehte sesa gushti dhe balancat e politikes shqiptare do prishen. Ne favor te doktorrit eshte edhe largimi i zonjes Kim nga shqiperia sepse i mbaron mandati.

Published
Categorized as Lajme

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *