Pamjet e ngjarjes, ky është 19-vjeçari shqiptar që humbi jetën me shokët e tij (Foto)

Aks ide nti tr ag jik i mori jetën 19-vjeçarit shqiptar Xhuliano Këlliçi dhe 3 shokëve të tij italianë.

Katër të rinj të moshës 18 dhe 19 vjeç, humbën jetën pasi makina tip “Volkswagen Polo”, me të cilën po udhëtonin nga Cordignano me Godega, doli nga rruga dhe u përp las me një pemë.

Përp lasja ishte aq e fuqishme, saqë të gjithë të rinjtë në mjet ndërruan jetën.

Mësohet se bëhet fjalë për: Daniele De Re (më i riu, lindur më 2004), banues në Cordignano; Xhuliano Kellici (2003 me origjinë shqiptare), nga Cordignano, Daniele Ortolan, nga Orsago (2003) dhe Marco Da Re (2003).

Banorët e zonës ku ndodhi ngjarja kanë njoftuar policinë dhe ambulancën, ndërsa mjeti është bërë copa-copa.

Published
Categorized as Lajme

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *