Lajm i trishtë/ Ndërron jetë autori dhe gazetari i njohur (EMRI+FOTO)

Nicholas Evans, autori i njohur anglez i “Pëshpëritjes së kuajve, ka vdekur në moshën 72-vjeçare pas një ataku kardiak.

Autori, skenaristi dhe gazetari ndërroi jetë të martën papritur, konfirmoi sot agjencia e tij letrare.

Një deklaratë e bërë publike mëngjesin e sotëm tha: “Agjentët janë shumë të pikëlluar për të njoftuar vd ek jen e papritur të autorit të njohur Nicholas Evans, i cili vd iq papritur të martën e kësaj jave pas një ataku në zemër, në moshën 72-vjeçare.”

Published
Categorized as Lajme

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *