Përmbushet profecia e Baba Vanga-s? Në 2022 pritet të ndodhë e paimagjinueshmja

Një nga parashikimet e Baba Vanga-s për vitin 2022 sapo u përmbush dhe shpresohet që të jetë i fundit.

Gruaja e ndjerë bullgare ishte e njohur për aftësinë e saj të çuditshme për të parashikuar ngjarjet e ardhshme.

Kur ajo ndërroi jetë në 1996-ën, la parashikime për çdo vit, deri në vitin 5079 dhe duket ka edhe disa ngjarje të tjera që na presin për vitin 2022.

Baba Vanga ka bërë disa parashikime të sakta në të kaluarën.

Për ata që nuk janë të njohur me Baba Vangën, emri i saj i plotë është Vangelia Gushterov dhe thuhej se fitoi aftësinë për të parë të ardhmen pasi humbi shikimin në moshën 12-vjeçare në një stuhi gjigante.

Gjatë jetës së saj, ajo fitoi një numër të lartë ndjekësish, duke parashikuar gjithçka që nga humbja e Princeshës Diana, 11 shtatori dhe presidenca e Barak Obamës.

Por, çfarë parashikoi ajo për vitin 2022?

Disa nga parashikimet e saj u realizuan këtë vit.

Baba Vanga tha se pjesë të Azisë dhe Australisë do të prekeshin nga përmb ytje intensive, të cilat në të vërtetë kanë ndodhur në pjesën më të madhe të bregut lindor të Australisë, të cilit i është dashur të përballet me përmbytjet këtë vit.

Megjithatë, ky nuk është i vetmi nga parashikimet e mistikes që u realizua këtë vit, ajo tha gjithashtu se qytetet e mëdha do të prekeshin nga një thatësirë, e ndjekur nga mungesa masive e ujit.

Dhe të premten e 12 gushtit, në Britaninë e Madhe u shpall zyrtarisht thatësirë.

Departamenti për Mjedisin, Ushqimin dhe Çështjet Rurale (DEFRA) konfirmoi se pjesë të Jugperëndimit, pjesë të Anglisë jugore dhe qendrore dhe në Lindjen e Anglisë do të kalojnë në statusin e thatësirës.

Kufizimet do të ndryshojnë në bazë të çdo kompanie lokale të ujit, por ka të ngjarë të përfshijnë bllokimin e tubacioneve për miliona njerëz, mbylljen e kanaleve për varkat dhe masa shtesë për të mbrojtur jetën e egër.

Lajmi erdhi pasi Met Office zbuloi se në Mbretërinë e Bashkuar kishte vetëm 56 për qind (46.3 mm) të reshjeve mesatare të shiut muajin e kaluar, duke e bërë atë korrikun më të thatë në mbi 20 vjet.

Dhe Britania e Madhe nuk është i vetmi vend që vërteton se Baba Vanga ka të drejtë, sepse shtetet në të gjithë Evropën, duke përfshirë Portugalinë dhe Italinë, po u bëjnë thirrje njerëzve të kursejnë furnizimet me ujë.

Italia aktualisht po përballet me thatësirën më të madhe që nga vitet 1950.

Pra, tani që dy nga parashikimet e Baba Vangës janë realizuar, çfarë tjetër tha ajo se mund të prisnim në 2022-shin?

Epo, ajo parashikoi që një tjetër pa nd emi do të ndodhte në Siberi pasi studiuesit të zbulonin një vi ru s.

Baba Vanga tha gjithashtu se alienët do të mbërrijnë me një asteroid dhe do të ketë një realitet virtual, gjë që duke pasur parasysh disa nga planet e reja të Metës, nuk duket aq i largët.

Published
Categorized as Lajme

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *