E rëndë! Automjeti përfundon në kanal, raportohet për humbje jete dhe të pIagosur

Një ak sid ent i rëndë ka ndodhur ditën e sotme në në autostradën “Ibrahim Rugova” në Kosovë, ku si pasojë e përpl asjes ka humbur jetën një person dhe janë pl ago sur 4 të tjerë.

Ky aks ident ka ndodhur në kilometrin e 56-të të autostradës, konkretisht në drejtimin Vermicë-Gjurgjicë.

Sipas fotografive, shihet që aksi denti ka qenë i rëndë, dhe makina ka përfunduar poshtë rrugës.

“Sot, më 19.08.2022, rreth orës 13:30, në autostradë drejtimi Vërmicë-Gjurgjicë (kilometri i 56-të), ka ndodhur një aksi dent trafiku. Në aksi dent është përfshirë vetëm një veturë (vet-aksi dent). Si pasojë e aksi dentit një person ka humbur jetën dhe katër të tjerë kanë pësuar lë ndime. Policia dhe ekipe tjera kanë dalë në vend-ngjarje”, ka thënë për Express zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Bajram Krasniqi.

Published
Categorized as Lajme

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *