E rëndë në Greqi, shqiptari ndërron jetë pas përpIasjes së fri kshme me motor

Një 54-vjeçar shqiptar ka ndërruar jetë në Selanik, pasi nuk i mbijetoi pl agëve të marra në një aks ident të rëndë rrugor.

Sipas medias vendase Thestival.gr, motoçiklisti 54-vjeçar u përfshi në një aks ident mesditën e së enjtes në qendër të Selanikut, ku u përp las me një automjet.

Përpl asja ishte aq e fortë sa shtetasi shqiptar ka përfunduar i shtrirë në rrugë dhe për shkak të pl agëve të rënda, ka pësuar një atak kardiak.

Menjëherë në vendngjarje kanë shkuar forcat e reagimit të shpejtë EKAB, një autoambulancë dhe një njësi e lëvizshme e policisë.

Edhe pse është intubuar në kohë, ai është transferuar në gjendje të rëndë në spitalin “Hipokrati” të Selanikut dhe pavarësisht përpjekjeve të mjekëve për ta mbajtur në jetë nuk ia ka dalë mbanë.

Published
Categorized as Lajme

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *