Dyshohet se janë agjentë të shërbimeve sekrete, arrest ohen 2 rusët dhe ukrainasja

Dy rusë dhe 1 ukrainase janë ar restuar nga policia pas sumit ndaj ushtarëve në Uzinën e armëve të Gramshit. Burime për Report Tv bëjnë me dije se dy kanë qëndruar në automjet dhe 1 është afruar në perimetrin e uzinës për të bërë fotografi.

Ushtarët i janë afruar për të parë se përse ishte në bazën ushtarake. Ai i ka hedhur sprajt në fytyrë dhe është larguar me vrap. Shërbimet e policisë që ishin pranë vendit të ngjarjes i kanë arrestuar menjëherë.

Dyshohet se janë agjentë të shërbimeve sekrete ruse që kanë rekrutuar dhe një ukrainas. Është sekuestruar nga policia sprajti, automjeti që përdorinin dhe aparati fotografik./shqiptarja

Published
Categorized as Lajme

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *