Të vjetra e mahnitëse, Dua Lipa i tregon botës muzikën e vërtetë shqiptare (Video)

Në pritje të “Sunny Hill Festival” në Tiranë, këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa, po kalon disa ditë pushime në bregdetin e jugut dhe duket se po kënaqet shumë.

Natën e djeshme, ajo ka kaluar një darkë perfekte vere nën shoqërinë e familjes dhe miqve.

Gjatë këtyre ditëve, ajo postuar shumë foto dhe video në rrjetet sociale, duke e prezantuar Shqipërinë para 86 milionë ndjekësve të saj në Instagram.

Nga darka e djeshme, Dua ka postuar në InstaStory disa video duke kënduar këngë të vjetra shqiptare me familjarëty e saj si “E dehur jam” të Nexhmije Pagarushës apo “Shkel” të Armend Rexhepagiçit. Në një video ajo bën edhe “Gëzuar!” në shqip.

Dua gjithmonë ka promovuar kulturën shqiptare dhe duke pasur parasysh influencën e saj në botë mund të themi se është padyshim ambasadorja më e mirë e jona.SHIKO VIDEON

Facebook nuk kursehet aspak kur bëhet fjalë për Dua Lipën.

Ylli me famë botërore ka tërhequr sërish vëmendjen e gjigandit të rrjeteve sociale vetëm pak ditë pasi bëri bujë një koment në disa fotografi të saj. ”She’s a 10 and she has the perfect fit”, thuhej në komentin e Facebook pak ditë më parë.

Së fundmi, këngëtarja ka publikuar disa fotografi duke shijuar pushimet nga jugu i vendit.

Krahas fotove, artistja shkruante “ Vajzë shqiptare në Shqipëri”. Ky postim nuk ka kaluar pa i rënë në sy “Facebook”, duke iu referuar si Mbretëresha e Shqipërisë.

Published
Categorized as Lajme

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *