E veshur me ar, Luiza Gega kampionie e Evropës rikthehet në atdhe

Për herë të parë në histori, Shqipëria arriti të siguronte një medalje ari në atletikë në një kampionat madhor si Evropiani.

Luiza Gega shkëlqeu në Mynih me një paraqitje fantastike në garën e 3000 m me pengesa duke vendosur dhe rekord evropian.

Atletja kuqezi, e veshur me ar u rikthye këtë të hënë në atdhe ku u prit në Rinas nga Ministrja e Arsimit dhe Sportit Evis Kushi.

Published
Categorized as Lajme

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *