E BUJSHME! Ilir Meta përfundon në SPAK, vjen reagimi URGJENT nga ish-presidenti

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka reaguar pasi Prokuroria e Posaçme njoftoi se ka nisur hetimet për të. Në një postim në rrjetet sociale, Meta ka publikuar edhe një tjetër kërkesë që kreu i SPAK, Arben Kraja ka bërë lidhur me verifikimet për gjeneralitetet e ish-kreu të shtetit.

“Spurdhjaku i partisë ka vendosur t’i shërbejë hapur maf ies së inceneratorëve”, shkruan Meta, ndërsa shton se “shtatori po vjen dhe se drejtësia e popullit”, siç e quan ai, nuk do të ndalet.

“Meqënëse spurdhjaku i partisë ka vendosur t’i shërbejë hapur mafies së inceneratorëve në pa nik ju lutem njihuni edhe me një kërkesë tjetër serioze për karagjozët më të mëdhenj të Ramaformës. Shtatori po vjen dhe Drejtësia e Popullit nuk do ndalet më!

Ramoviçin asgjë nuk e shpëton dot më!”, shkruan Meta.

Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar njoftoi se ka nisur një hetim për ish-kreun e shtetit, pas kallëzimit të bërë nga ish-deputeti Halit Valteri. SPAK kërkon nga KQZ formularin e dekr imi nali zimit për Ilir Metën, në funksion të hetimit për të.

Kujtojmë se në qershor të këtij viti, VaLteri paditi ish-presidentin me ak uzën se gjatë kohës që ka qenë në pushtet ka përfituar para nëpërmjet kor rupsionit dhe këto i ka përdorur për lobim. Ai deklaroi se paratë e korrupsionit Ilir Meta i ka transferuar për lobim dhe këto prova ia ka vënë në dispozicion një gazetar i huaj.

Published
Categorized as Lajme

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *