Në lartësinë 1500 metra, djali gjen objektin e çuditshëm në malet e Kukësit (FOTO)

Një qytetar ka kontaktuar me redaksinë e Joq Albania pasi ka gjetur një objekt që ai mendon se është i vjetër, në malet e Kukësit.

Objekti është gjetur në një thellësi rreth 40 centimetra nga toka, në lartësinë 1.500 metra.

Ai mendon se objekti mund të jetë me interes nga arkeologët dhe kërkon ndihmën e profesionistëve për të gjetur se çfarë mund të jetë.

Mesazhi i qytetarit:

Pershendetje JOQ kam gjetur dicka interesante edhe nuk e di cfare eshte, nese munde ti pyesesh arkeologet cfarë mund te jete? Vlen te theksohe qe ky objekt eshte gjetur ne alpet e Kukesit ne nje thellsi 40 cm ne lartësinë rreth 1500 metra. Faleminderit./JOQALBANIA

Published
Categorized as Lajme

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *