“Nuk jam Superman por jap shpirtin”, Florian Marku flet pas triumfit në “Air Albania”

Boksieri shqiptar, Florian Marku i cili triumfoi përballa meksikanit ka falënderuar të gjithë shqiptarët që e kanë ndjekur në “Air Albania”.

Ai tha se nuk është superman, por premtoi se do të japë shpirtin për çdo ndeshje që bën. Ndërsa një falënderim kishte edhe për kundërshtarin, i cili erdhi nga Meksika në Shqipëri.

“I them faleminderit të gjithëve që erdhët sot. Kushdo që stërvitet jep shpirtin. Meksikanët janë të fortë. Një duartrokitje për meksikanin që erdhi këtu. Kam kaluar një jetë jo të lehtë si të gjithë shqiptarët.

Ju falenderoj ju që keni ardhur ketu. Nuk jam as Superman as njeri që nuk goditet, edhe unë kam shpirt, por vetëm diçka ju premtoj. Do jap shpirtin derisa të bie dhe të mos çohem më. Ju premtoj se do jap shpirtin”, tha boksieri.

Published
Categorized as Lajme

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *