O zot sa i ri! 19-vjeçari humb jetën teksa luante futboll (Emri+Foto)

Kadri Abazi nga Gllareva e Klinës, Kosovë ka gjetur vd ek jen t rag jike. I riu u rrëzua në fushë, teksa ishte duke luajtur futboll.

19-vjeçari u dërgua me urgjencë në Qendrën Kryesore të Mjekësisë Familjare, ku ndërroi jetë.

Arsyet e vd ekj es së tij nuk janë bërë ende me dije. Rasti është vënë nën hetim nga autoritetet.

HETIM I VDEKJES

“Fsh. Gllarevë, Klinë 26.08.2022 – 20:57. Është raportuar se v ik ti ma mashkull kosovar derisa kishte qenë duke luajtur futboll në fushë sporti ishte alivanose dhe rrëzuar në fushë.

Vi kt ima me ndihmë të shpejtë është dërguar në QKMF dhe nga mjeku është konstatuar vd ek ja e vi kti mës. Në vendin e ngjarjes kanë dalë njësitë relevante të policisë, është njoftuar prokurori me urdhrin e të cilit trupi i pajetë i vi kt imës është dërguar në IML për obduksion.

Rasti vazhdon të hetohet”/JOQ

Published
Categorized as Lajme

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *