Aleanca Berisha-Rama! Këshilltarin e PD-së, do e bëjnë drejtor të Policisë së Shtetit

Teksa zv/drejtori Tonin Vocaj po mban përkohësisht postin që ia hoqën Gledis Nanos, emri më i përfolur që thuhet se do të emërohet në krye të Policisë së Shtetit do të jetë Muhamet Rrumbullaku.

Rrumbullaku, kreu aktual i Agjencisë së Mbikëqyrjes Policore (ish-SHÇBA) thuhet se ka pranuar propozimin e Çuçit dhe ka po ashtu edhe miratimin e Ramës për postin e dytë më të rëndësishëm të Ministrisë së Brendshme.

Ai ka qenë drejtor i Policisë së Tiranës dhe këshilltar i kolonel Dritan Demirajt, ministrit të Brendshëm demokrat nga radhët e PD në qeverinë teknike të vitit 2017.

Pavarësisht se Rrumbullaku është i djathtë, ai do të mirëpritet në gjirin e socialistëve. Ironik është fakti se PS (gjatë kohës që ishte në opozitë) e ka ak uz uar Met Rrumbullakun për shoqëri me vr as ës si pjesë të grupit të çiftelisë.

Kjo, referuar fotos të tij në një drekë me Arben Frrokun, autorin e vr as j es së komisarit Dritan Lamaj.

Fotoja ishte shkrepur tre ditë para se të ndodhte v ra sj a, në vitin 2014.

Pavarësisht ak uza ve, Rrumbullaku u vu drejtor i SHÇBA dhe tashmë Drejtor i ardhshëm i Policisë së Shtetit./JOQALBANI

Published
Categorized as Lajme

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *