I ranë mbi trup drurët e shilarëses, vogëlushja 12-vjeçarja shqiptare humb jetën në Itali

Një ngjarje tr ag j ike ka ndodhur në provincën e L’Aquila, në Itali.

Një vajzë e mitur 12-vjeçare, me origjinë shqiptare, ndërroi jetë pasi u godit nga drurët mbajtës të shilarëses, që i ranë sipër ndërsa ajo po lozte.

Mësohet se ngjarja ka ndodhur rreth orës 18:00.

Vajza fillimisht u dërgua në urgjencën në Avezzano, dhe më pas u transferua në spitalin San Salvatore në L’Aquila, por ajo nuk arriti t’u mbijetojë plagëve.

Published
Categorized as Lajme

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *