Lajm i madh nga Rama: Mbështetje 30 mijë lekë, sot nisin aplikimet, ja kush përfiton

Ditën e sotme nisin aplikimet për të gjithë fermerët shqiptarë që kultivojnë grurë.

Kjo për mbështetje financiare 30 mijë lekë nga qeveria.

Kryeministri Edi Rama ka bërë me dije në një postim në Facebook se aplikimet do të kryhen online në e-Albania, dhe përfitues do të jenë si fermerët individualë, ashtu edhe Shoqata të Bashkëpunimit Bujqësor, si dhe persona fizik ose juridik.

Postimi i plotë:

Nisin sot aplikimet për të gjithë fermerët shqiptarë që kultivojnë grurin në tokat e tyre, për mbështetjen financiare nga qeveria me 30.000 lekë për çdo hektarë të mbjellë.

Deri më datë 23 shtator aplikimet do të kryhen online në e-Albania, dhe përfitues do të jenë si fermerët individualë, ashtu edhe Shoqata të Bashkëpunimit Bujqësor, si dhe persona fizik ose juridik.

Aplikantët mund të asistohen nëpërmjet numrit jeshil 08008383, nga specialistët e Agropika-ve dhe Agjencive Rajonale të Ekstensionit Bujqësor në territor.

Published
Categorized as Lajme

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *