Publikohet horoskopi mujor, zbuloni çfarë surprizash ju presin gjatë shtatorit

Shtatori është një muaj plot ngjarje.

Ardhja e Marsit në shenjën e Binjakëve tregon një ngritje cilësore në çdo fushë të jetës.

Për disa të lindur do të ketë një angazhim më të madh profesional, një planifikim të ri, një ndryshim domethënës në punë.

Për të tjerë, ndërkohë, një dashuri e shumëpritur po vjen, por edhe një ndarje sentimentale, si dhe një ndryshim rrënjësor emocional.

Çdo situatë përjetohet me intensitet, forcë, guxim, shkathtësi, sukses.

Dashi (21 Mars – 20 Prill)

Planetët vazhdojnë t’jua bëjnë jetën me fat. Ju jeni shenja më e favorshme e Zodiakut: prania e Jupiterit mbështet dashurinë, punën, paratë dhe shëndetin. Rezultate të shkëlqyera profesionale në pjesën e dytë të muajit shtator 2022, negociatat e biznesit janë gjithashtu shumë fitimprurëse. Stimuj të rinj po vijnë: Mërkuri ju nxit për të gjetur zgjidhje të reja. Lajme për një banesë të re ose një mobilje të re.

Demi (21 Prill – 20 Maj)

Këto janë javë të rëndësishme në sajë të Diellit që ju mbështet deri më 22 shtator. Së bashku me Uranin është shtytja e duhur për të arritur një qëllim, një projekt, një ndryshim të shumëpritur. Të gjitha situatat që janë të rëndësishme për ju marrin formë pozitive. Në dashuri do ketë një pushim dhe ardhja e disa lajmeve forcon marrëdhënien. Në familje, nga ana tjetër, një çështje e vjetër mund ta bëjë këtë periudhë jashtëzakonisht sfiduese; për disa të lindur në shenjën e Demit, pritet ardhja e një fëmije ose e një shtëpie të re. Ditët me fat janë 20-21 shtator.

Binjakët (21 maj – 21 qershor)

Mos “luani” me zjarrin: Marsi ju shtyn të ekzagjeroni, sidomos nga pikëpamja profesionale ku lajmet e bëjnë këtë periudhë jashtëzakonisht sfiduese. Është e ndaluar të teprosh, rreziku është që të mos mbash dot angazhimet e marra. Nga ana tjetër ka një rritje të pasionit dhe seksualisht ndjeheni plot energji: elementë pozitivë nëse jeni duke kërkuar për një marrëdhënie të re dashurie. Ky shtator është i shkëlqyer për të ndërmarrë një aktivitet të ri fizik: sportet dhe një dietë e shëndetshme janë një domosdoshmëri.

Gaforrja (22 qershor – 22 korrik)

Shtatori shfaqet i qetë, me rezultate të shkëlqyera profesionale dhe një lidhje të mirë dashurie. Edhe familja shfaqet e mbrojtur, me aq sa mund të jetë rikuperuar pas një periudhe jashtëzakonisht të vështirë. Në aspektin profesional ju mund të investoni para në punën tuaj, veçanërisht nëse jeni i vetëpunësuar. Një risi është në rrugë e sipër, e lidhur me një fëmijë, një shtëpi, një mjet të ri transporti. Lëreni mënjanë dembelizmin dhe kushtojini më shumë kohë vetes. Jini më të durueshëm me ata që ju rrethojnë.

Luani (23 korrik – 23 gusht)

Saturni vazhdon t’ju ​​kërkojë ndryshime, veçanërisht në lidhje me çështjet e kahershme, ku vështirësia më e madhe është mbyllja e një historie dhe hapja e një të reje. Për fat të keq, ngjarjet e fundit nuk kanë lënë hapësirë ​​për të jetuar në qetësi, por mos u shqetësoni: një rikuperim i shkëlqyer është në rrugën e duhur në të gjitha fushat e jetës. Shtatori duket shumë i favorshëm për rikuperimin e të ardhurave tuaja, si dhe, fillimin e një projekti të ri edhe në sferën e dashurisë. Shëndeti, top!

Virgjëresha (24 gusht – 22 shtator)

Periudha me fat vazhdon për ju: mbështetja e Diellit nis një periudhë jashtëzakonisht pozitive në punë dhe madje edhe të ardhurat duket të jenë në majë. Risi absolute në dashuri për çiftet e reja, hapësirë dhe për të moshuarit, një udhëtim apo ndryshim vendbanimi është në rrugë e sipër. Shëndeti shfaqet i mirë: kushtojini më shumë kohë mirëqenies tuaj fizike dhe filloni një parandalim të shëndetshëm të problemeve të zorrëve, që ka qenë gjithmonë pika juaj e dobët. Ditët me fat: 15-16 shtator.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Mërkuri në shenjë përforcon dëshirën për të bërë gjëra. Këto janë javë të rëndësishme për marrjen e vendimeve në fushën e biznesit. Për disa të lindur të shenjës së Peshores do të ketë një ndryshim real në planin sentimental. Gjithçka varet sigurisht nga situatat personale që po përjetoni. E rëndësishme është të mos qëndroni të ankoruar pas historive të vjetra. Fjalëkalimi juaj: ndrysho! Kohë e shkëlqyer për të investuar para ose për të rikuperuar një kredi të vjetër.

Akrepi (23 tetor – 22 nëntor)

Marsi mund të çojë në kërkesa të shumta për kujdesin e trupit tuaj: për disa, nga marrja me sport, ndërsa për të tjerë, lipset një përpjekje për të përmirësuar pamjen tuaj. Gjithsesi kini kujdes që të mos bini në grackën e varësisë. Në dashuri ka nevojë për më shumë vëmendje ndaj partnerit/es. Në familje, lajmet më të rëndësishme mund të kenë të bëjnë me një shtëpi. Në profesion, rezultate të shkëlqyera dhe të ardhura të mira ekonomike. Dita me fat: 11 shtator.

Shigjetari (23 nëntor – 21 dhjetor)

Mund të provoni fatin: Shtatori është një muaj jashtëzakonisht i favorshëm për të arritur qëllimet për të cilat jeni të dëshëruar. Edhe dashuria është e ngjyrosur me pasion dhe risi absolute, veçanërisht për çiftet e reja që synojnë të fillojnë një të ardhme së bashku. E vetmja notë negative mbetet tek shëndeti; më mirë vraponi për t’u “pajisur” me një dietë të shëndetshme, duket se vera ka lënë gjurmë me disa kilogramë më tepër. Marrëveshje shihet të bëni me Dashin dhe Luanin.

Bricjapi (22 dhjetor – 20 janar)

Muaj pozitiv për të bërë një bilanc pas një periudhe jashtëzakonisht të favorshme dhe kërkuese. Ju jeni shenja më punëtore e Zodiakut, shtatori është muaji i të korrave, i suksesit dhe i ardhjes së parave, por mbi të gjitha i ngritjes së shumëpritur profesionale. Në dashuri vjen një martesë apo bashkëjetesë, por për të tjerët një fëmijë. Në familje, mirëkuptim i shkëlqyer me një vëlla apo motër. Më 12-13 shtator, ditët më të dobishme për të nënshkruar një kontratë.

Ujori (21 janar – 19 shkurt)

Marsi jep mundësinë për të ndryshuar disa çështje të pazgjidhura. Ndryshimi i shumëpritur mund t’ju shtyjë përtej pritshmërive tuaja, duke sjellë gjëra të mira në punë dhe përfitime të shkëlqyera ekonomike. Në dashuri do të ketë rritje të pasionit, sidomos për më të rinjtë e shenjës suaj, të cilët janë në kërkim të eksperiencave të reja. Një lajm i shumëpritur po vjen për familjen: një periudhë e shkëlqyer për të rivendosur një ekuilibër që ka munguar prej disa kohësh. Një dietë e detyrueshme ushqimore ju thërret te dera, merruni sport dhe jini më aktiv.

Peshqit (20 Shkurt – 20 Mars)

Këto janë javë të rëndësishme për marrjen e vendimeve në punë. Për disa të lindur të shenjës së Peshqve do të vijë një dokument i shumëpritur, një miratim ose një firmë nga një avokat ose noter. Mirëkuptim i shkëlqyer me shenjat e Tokës, veçanërisht për të jetuar pasione të reja. Ekonomia është gjithashtu në ritëm të shkëlqyer, veçanërisht nëse po përpiqeni të rikuperoni borxhe të vjetra. Javët e ardhshme ndryshoni “look”-un dhe ngjyrosni garderobën tuaj me ngjyrë bruz (turqoise), një ngjyrë me fat. Dita me fat: 22 shtator.

Published
Categorized as Lajme

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *