Ç’ka ndodhur? ‘Ringjallet’ Lulzim Basha dhe lëshon direkt reagimin E FORTË

Ish-kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, ka reaguar me anë të një postimi në ‘Twitter’ në lidhje me ndërhyrjen e IKMT-së në plazhin e Golemit.

Basha shkruan se drejtësia duhet të veprojë pa vonesë ndaj presionit të kryeministrit Rama kundër medias.

“Kur i shërben je mbi ligjin, nëse jo, ke përballë fadromat e tij. Me aktet e vazhdueshme për të kontrolluar çdo hapësirë mediatike, ER përpiqet të mbajë në këmbë qeverinë më të korruptuar dhe të inkriminuar. Drejtësia duhet pa vonesë të veprojë ndaj presionit të ER kundër medias.”-shkruan Basha.

Published
Categorized as Lajme

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *