Vapa iku me gushtin? S’keni parë gjë akoma, ja suprizat e motit në fundjavë

Vapa me sa duket nuk ka ikur me gushtin.

Fundjava do të na suprizojë.

Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, fundjava pritet të jetë nën ndikim të masave ajrore të qëndrueshme, duke sjellë rritje të konsiderueshme temperaturash.

Moti parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësira në zhvillim kryesisht në orët e mesditës.

Era prashikohet të jetë, ditën e shtunë nga veriperëndimi me shpejtësi deri në 1-8 m/sek, ndërsa ditën e diel nga jugperëndimi me shpejtësi mesatare 1-7m/sek.

Valëzimi në dete i forcës 1-2 ballë.

Më poshtë parashikimi i motit për të gjitha qytetet në Shqipëri, i publikuar nga Shërbimi Meteoroligj Ushtarak.

Parashikimi i motit për ditën e shtunë dhe të diel:

Published
Categorized as Lajme

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *