AIarmohen banorët e këtij vendi, tigri ARRATlSET nga kopshti zoologjik

Autoritetet në Sllovakinë lindore u kanë kërkuar banorëve të jenë të kujdesshëm pasi një tigër u pa në një zonë kufitare gjatë fundjavës, sipas mediave të huaja.

Tigri kishte ikur nga një rritës privat në qytetin e Strychava në Ukrainën fqinje.

Të dielën, parku kombëtar Poloniny shkroi në Facebook se kurthe fotografike kishin regjistruar praninë e tigrit pranë tre qyteteve sllovake.

Qyteti i Ulicit u kishte thënë qytetarëve që të kufizojnë lëvizjet e tyre jashtë dhe të mos rrezikojnë.

“Në rast se shihni një kafshë, telefononi policinë ose kryetarin e fshatit”, thuhet në postimin në Facebook.

Published
Categorized as Lajme

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *