Temperatura të larta si në verë, parashikimi i motit për sot

Moti për këtë të mërkurë në vendin tonë do të jetë kthjellime në bregdet dhe vranësira të pakta në relievet malore gjatë ditës.

Temperaturat minimale do të luhaten nga 15-21 gradë Celsius në veri, ndërsa vlerat maksimale do të jenë në rritje 28-31 gradë në veri deri në 33-34 gradë në zonën e ulët dhe bregdet.

Era do të fryjë me drejtim Veri-Perëndim me shpejtësi 7 m/sek, duke shkaktuar dallgëzim të forcës 3 ballë.

Published
Categorized as Lajme

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *