Lum kush ka Dollarë! Një lajm tepër i hidhur SAPO erdhi për Euron

Sot në tregun valutor dollari amerikan blihet me 117.2 lekë dhe shitet 118.5 lekë.

Euro blihet me 117.3 lekë në shitje, sot këmbehet me 117.9 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 134 lekë, dhe shitet me 137 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 119.4 lekë, shitet me 120.6 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 88.8 lekë dhe shitet me 90.2 lekë.

Më poshtë po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja.

Published
Categorized as Lajme

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *