“Nëpër këmbë kemi spiunë”, paralajmëron Frrok Çupi: Do jemi të parët që do suImohemi nga Rusia nëse…

Analisti Frrok Çupi ka deklaruar së në vendin tonë ka shumë spiunë spiunë rusë të cilët përpiqen të mbledhin informacione për vendin tonë.

I ftuar në emisionin “Breaking” në Top News, Çupi deklaroi se vendi ynë është gjatë gjithë kohës në su lme, ndërsa paralajmëroi se nëse Rusia vendos të zgjerojë sulmet e saj, vendi ynë do të jetë një ndër shënjestrat e para.

“Në luf të shkohet me të gjitha mjetet. Ka nisur me kibernetikën. Por dhe me mjete të tjera primitivë, me spiunazhin.

Nëpër këmbë kemi spiunë rusë që kanë tentuar dhe vazhdojnë të tentojnë të grumbullojnë sa më shumë informacione. Raportet ar mike me zyrtarë shqiptarë.

Parlamenti po punon për të çmontuar zyrtarë të lartë që mbajnë informacione të rëndësishme të klasifikuara. Shqipëria është instaluar si një kolonë e ruajtjes së stabilitetit të paqes në rajon.

Nëse Rusia do vendosë të zgjerojë su lmin e saj ne do të jemi ndër objektivat e parë. Në kemi privilegjin e madh ne jemi në mbrojtjen e NATO-s dhe SHBA-ve.”- deklaroi Çupi.

Published
Categorized as Lajme

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *