Detaje për 23-vjeçarin nga Kukësi të zhd ukur prej 12 ditësh, një numër ukrainas telefonoi policinë dhe…

Dyshime të reja kanë dalë në drite pas zhd ukjes se Meledin Adilit, 23 vjeç nga Borja i Kukësi, i cili ka humbur kontaktet me familjen teksa po mblidhte boronica.

Një numër ukrainas ka telefonuar policinë ditën që i riu është zhdukur pa gjurmë dhe ka tentuar të komunikoje me uniformat blu.

Personi ka kontaktuar në sllavisht, jo gjuhë shqipe, çka ka ngritur dyshime të forta për ngjarjen.

Policia ka kërkuar ndihmën e ambasadës së Ukrainës në Tiranë për rastin e Adilit.

Kërkimet për gjetjen e tij vijojnë prej ditësh sidomos nga forcat kosovare, por ende asnjë gjurmë nga i riu.

Policia po heton në disa pista për të hedhur dritë mbi ngjarjen.

Published
Categorized as Lajme

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *