Kush do e zëvendësojë Ramën?! Milaim Zekës i ndodh e papritura, i çjerr ‘maskën’ Metës

Gazetari i njohur Milaim Zeka me anë të një postimi në rrjetin social ka theksuar se si Ilir Meta cakton vetë panelin e gazetarëve. Zeka ka treguar rastin personal se si u refuzua dhe iu anulua ftesa në TV “Ora”.

“Para se te nisesha per tek Tv “Ora” e mora ne tel Betin, edhe i thash: – Nuk ma ha mendja qe Iliri ka guximin qe te ulet perballe meje.

Dhe pak minuta para se te fillonte debati, erdhi ky mesazh:

Mirëmbrëma Miliam! Ju kërkoj ndjesë, jam gazetare e emisionit të Betit. Para pak minutash stafi i z.Meta morri Betin në telefon, e cila tani është në lajme dhe nuk donin që ju të ishit në panel. Ju lutem nëse jeni nisur, anulojeni”, shkruan ndër të tjera Zeka.

Postimi i plotë:

Ja kush do ta zevendesoje Edi Ramen?!

Ilir Meta ”demokrat”, cakton panelin e gazetareve

Mbrem, pas fteses te Beti Njumes, isha caktuar ne nje panel gazetaresh, qe perball nesh te kishim ish Presidentin Meta, njerin nga partizanet kryesor te shkaterrimit te Shqiperise. Ilir Meten, dhunuesin e lirise dhe demokracise.

Para se te nisesha per tek Tv “Ora” e mora ne tel Betin, edhe i thash: – Nuk ma ha mendja qe Iliri ka guximin qe te ulet perballe meje.

Dhe pak minuta para se te fillonte debati, erdhi ky mesazh:

Mirëmbrëma Miliam! Ju kërkoj ndjesë, jam gazetare e emisionit të Betit. Para pak minutash stafi i z.Meta morri Betin në telefon, e cila tani është në lajme dhe nuk donin që ju të ishit në panel. Ju lutem nëse jeni nisur, anulojeni.

Si gazetar me nje pervoje shume te gjate ne kete zanat, ky eshte vleresimi me maksimal qe mundet me ta ba nje politikan.

E keta dojne me rrexu Edi Ramen?! Per Ilir Meten, edhe 100 vjet rrine ne pushtet Edi Rama.

Published
Categorized as Lajme

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *