Po ‘dhuronte spektakël’, mjeti Iuksoz përpIaset dhe merr zvarrë 3 persona

Një ak sident i rëndë ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në Berat, ku kanë mbetur të pl agosur tre persona.

Një automjet, tip fuoristradë Mercedez-Benz, me targa angleze ka qenë duke bërë manovra të rre zikshme në rrugën e Kombinatit dhe në një moment drejtuesi ka humbur kontrollin e mjetit dhe ka përp lasur 3 shtetas që ndodheshin në anë të rrugës, përbri mjetit të tyre, tip Fiat Punto, me targa “AA 836 AG”.

Edhe pas përp lasjes, drejtuesi i Benzit i ka marrë ata zvarrë së bashku me mjetin, duke ju shkaktuar d ëmtime të rënda.

Spasojë e këtij aks identi kanë mbetur të plagosur tre personat që udhëtonin në “Fiat”, B.N, 45-vjeçe, banuese në Shijak, M.N, 37-vjeçe, banuese në Zvicër dhe Sh.K, 63-vjeç, banues në fshatin Velabisht në Berat.

Të plagosurit janë transportuar në Spitalin Rajonal të Beratit, ku ndodhen nëm kujdesin e mjekëve dhe dy prej tyre po i nënshtrohen ndërhyrjeve kirurgjikale.

Burimet spitalore bëjnë me dije se, tre të plagosurit kanë pësuar dëmtime të shumta por ndodhen jashtë rre zikut për jetën.

Drejtuesi i mjetit që shkaktoi aks identit, shtetasi L.S, banues në Shkodër, është shoqëruar në polici.

Published
Categorized as Lajme

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *