E premte e zezë! Ndërron jetë 15-vjeçari! Ra nga lartësia, ishte buzë lumit…

Një ngjarje e trishtë ka ndodhur këtë mëngjes në Mat ku një i mitur ka humbur jetën. Ende nuk dihen si ka ndodhur ngjarja saktësisht, por janë mësuar vetëm disa detaje.

Sipas informacionit të policisë, mësohet se në vendin e quajtur “Stallat e gjakrosës”, buzë lumit të fshatit Urakë, shtetasi G. K.,15 vjeç, dyshohet se është ka rënë aksidentalisht nga një vend i thepisur dhe për pasojë ka humbur jetën.

Ndërkohë, grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë vijojnë hetimet për zbardhjen dhe dokumentimin e plotë të rrethanave të ngjarjes.

“Në vendin e quajtur “Stallat e gjakrosës”, buzë lumit të fshatit Urakë, shtetasi G. K.,15 vjeç, dyshohet se është rrëzuar akside ntalisht nga një vend i thepisur dhe për pasojë ka humbur jetën.

Grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë vijojnë hetimet për zbardhjen dhe dokumentimin e plotë të rrethanave të ngjarjes,” thuhet në njoftimin paraprak të policisë.

Nga momenti në moment pritet të mësohen detajet e tjera të ngjarjes. I riu dyshohet se ka qenë duke ruajtur lopët dhe ka rrëshkitur padashje, por pritet versioni zyrtar.

Published
Categorized as Lajme

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *