Ngjarja në Shkodër! Policia jep njoftimin dhe bën lëvizjen e menjëhershme

Policia ka reaguar lidhur me ngjarjen e ndodhur në Shkodër. Sipas njoftimit, Erion Xhenje 19 vjeç ka humbur jetën, e ndërsa është gjetur nje motoçikletë duke u djegur dhe një ar më zj arri pist oletë, që dyshohet se janë përdorur nga autorët.

Rreth orës 20:10, në bulevardin “Bujar Bishanaku”, në lagjen “Naim Gjylbegu”, në një lokal, në rrethana ende të paqarta, është v ra rë me a rmë zj arri Erion Xhenje 19 vjeç, banues në Shkodër.

Shërbimet e Policisë janë vënë në ndjekje të autorëve, të cilët janë larguar me një motoçikletë.

Në lagjen “Gue rrile” është gjetur nje motoçikletë duke u dje gur dhe një ar më zj arri pist oletë, që dyshohet se janë përdorur nga autorët.

Grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë ndodhet në vendngjarje dhe vijon punën për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes dhe identifikimin e autorëve.

Shërbimet e Policisë Vendore dhe FNSH Shkodër vijojnë kontrollin e zonës për të bërë të mundur kapjen e autorëve.

Published
Categorized as Lajme

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *