Lajm i trishtë, ndahet nga jeta ikona e arbitrimit shqiptar (Emri+Foto)

Lajm i trishtë nga Korça, është ndarë nga jeta ditën e sotme ish-kryetari i Kolegjiumit të Arbitrave në Korçë, Robert Abegu.

Ka qenë faqja zyrtare e Kolegjiumitë të Arbitrave Korçë, që nëpërmjet një postimi në faqen zyrtare, i ka shprehur ngushëllime të sinqerta familjes së Robert Abegut dhe njerëzve të tij të afërt.

Abegu ka qenë një figurë e arbitrimit korçar, teksa së bashku me Fidai Pupën, Sokol Kostin, Dhori Priftin, etj, kanë dhënë kontribut të çmuar jo vetëm në fushën e arbitrimit, por dhe si drejtues të suksesshëm, të cilët përfaqësonin kolegjiumin e gjyqtarëve të Korçës, jo vetëm në aktivitete kombëtare.

Published
Categorized as Lajme

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *