Shkundet toka, ky vend GODlTET nga një tjetër tërmet i fortë

Nuk gjenë qetësi Meksika, tre ditë pas tërmetit 7.6 të shkallës Rihter, vendi u tro ndit përsëri me një dridhje të fortë sizmike këtë herë me magnitudë 6.8 të shkallës Rihter.

Sipas Institutit Euro-Mesdhetar, tërmeti u regjistrua 51 km në juglindje të qytetit të Coalcoman de Vázquez Pallares dhe kishte një thellësi prej vetëm 20 km.

Ai 7.6 Rihter më 19 shtator shkaktoi dëme në ndërtesa, u ndërpre energjia dhe shumica e banorëve dolën nga shtëpitë e tyre nga fr ika për të shpëtuar veten. Një person u v ra në portin e Manzanillo kur çatia e një dyqani u shemb mbi të, tha qeveria.

Published
Categorized as Lajme

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *