Deklarata e fortë, analisti zbulon arsyen pse hakerët iranianë suImuan Shqipërinë

Analisti Frrok Çupi ka folur mëngjesin e sotëm në një emision televiziv në lidhje me su lmin kibernetik të Iranit ndaj Shqipërisë.

Çupi theksoi se strehimi i muxhahedinëve në vendin tonë nuk është arsye e këtij su lmi, ndërsa shtoi se siguria kombëtare nuk është cenuar.

“Vendi ynë po paguan atë që po përfiton, ose më saktë shumë herë më pak se çfarë po fiton. Ne fitojmë vëmendjen botërore si një vend i ruajtjes së stabilitetit dhe rendit botëror.

Po fitojmë vëmendjen e SHBA-vë dhe BE-së. Një telefonatë për dë met që po ndodh.

MEK-u shkak kryesor? Dyshoj se jo. Është një sekret. Jemi su lmuar për vendosjen tonë krah perëndimit.“- deklaroi Çupi.

Published
Categorized as Lajme

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *