Nga Ami e tek Dalina, ja disa nga VIP-at e ftuar në dasmën e Arminës dhe Shkëlzenit (Foto)

Pasditen e sotme ka nisur dasma shumë e komentuar e Armina Mevlanit dhe Shkëlzen Berishës. Ceremonia e veçantë ka bërë bashkë familjarët dhe miqtë e çiftit mes të cilëve edhe shumë personazhe publike.

Ermal Mamaqi dhe Amarda Toska, Valdrin Sahiti, Olta Gixhari, Agnesa Vuthaj, Dalina Buzi janë disa nga VIP-at që kanë qenë të ftuar në dasmë.

Armina dhe Shkëlzeni kanë bërë valsin e parë me këngën ikonike të Christina Aguilera “Hoy tengo ganas de ti”.

Po ashtu edhe ish-kryeministri Berisha ka mbajtur fjalën e tij.

“Arben dhe Mimoza, të dashur Armina dhe Shkëlzen! Në dasma nuk duhen fjalime, ndaj dua të them vetëm dy fjalë. Nga zemra uroj Arminën dhe Shkëlzenin që kurorëzojnë dashurinë e tyre disa vjeçare sonte në këtë ceremoni, me miqtë dhe të afërmit e tyre. “-tha ai mes të tjerash.

Published
Categorized as Lajme

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *