Situatë aIarmante në Tiranë, fIakët rrez ikojnë banesat, nis direkt evakuimi i banorëve (Video)

Një zj arr i përmasave të mëdha ka rënë pasditen e sotme në një magazinë rrobash në zonën e “Qyteti Studenti” në kryeqytet.

Flakët dyshohen se kanë nisur nga një shkëndijë elektrike, ndërsa në magazinë nuk ka pasur asnjë punonjës.

Sipas raportimit të gazetarit Igli Çelmeta fl akët kanë shkaktuar vetëm dë me materiale, por janë vendosur në rre zik banesat pranë, banorët e të cilave kanë filluar të evakuohen nga policia.

Njoftimi i policisë:

Më datë 25.09.2022, në Qytet Studenti, ka rënë zjarr në një magazinë me rroba, dhe si pasojë e zj arrit ka vetëm dëme materiale.

Në vendngjarje ndodhen shërbimet e Policisë dhe shërbimet e zjarrfikëses, të cilat po punojnë për fikjen e zjarrit.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.

Published
Categorized as Lajme

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *