Çfarë ndodhi? Shakira përfundon në gjyq, ja sa vite heqje lirie kërkohen për këngëtaren (Detajet)

Një gjykatë spanjoll ka paditur këngëtaren kolumbiane Shakira, e ak uzuar për mashtrim ndaj autoriteteve tatimore iberike. Kjo thuhet në një komunikatë për shtyp.

Sipas Efe dhe mediave të tjera iberike, prokurori kërkon një dë nim total prej tetë vjet e dy muaj ndaj yllit të popit, si dhe një gjobë prej rreth 23.8 milionë euro.

Shakira akuzohet për shmangie të taksave për një shumë prej 14.5 milionë eurosh mes viteve 2012 dhe 2014, vitet e para në të cilën u krijua rezidenca e saj në Barcelonë, ku këngëtarja jetonte me ish-partnerin e saj, futbollistin e Barcelonës Gerard Pique.

Published
Categorized as Lajme

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *