Në prag të zgjedhjeve, zbardhet lëvizja më e fundit e PS-së: Ja data e votimeve

Partia Socialiste do të mbledhë këtë të martë në orën 18:00 kryesinë e saj. Në këtë mbledhje pritet të diskutohet për zgjedhjet lokale.

Gazetari Ergys Gjençaj, raportoi se data e zgjedhjeve do të jetë mes 15 prillit e 15 majit të vitit 2023, ndërsa do të jetë Presidenti i Republikës ai që do të përcaktojë datën e saktë, pas konsultave me krerët e grupeve parlamentare.

Ndërkaq, sipas gazetarit, nuk përjashtohet mundësia që të ketë dhe kandidat të rinj në bashkitë e 12 qarqeve të vendit, e kjo mund të jetë një lëvizje e PS për t’i dhënë dinamizëm garës për zgjedhjet lokale.

Published
Categorized as Lajme

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *